WYTRWAM

Stowarzyszenie

O nas

     Z miłości do aktywności. Nasze początki sięgają 2018 roku. Wówczas w kawiarnianej atmosferze spotkaliśmy się – my, ludzie różnych profesji i zamiłowań – i stworzyliśmy ideę wspólnej aktywności związanej z nordic walkingiem. Kiedy wiosną 2019 uczestniczyliśmy w pierwszych zawodach, nie mieliśmy jeszcze wyobrażenia dokąd nas zaprowadzi obrana wspólnie droga. To był rok naznaczony licznymi wyjazdami na imprezy sportowe, integracją ze środowiskiem nordic walking z całej Polski. Pozwoliło nam to przetrwać trudny rok 2020 i trzymać się razem. Umocniło to nas w przekonaniu, że możemy stworzyć coś więcej, nie tylko z myślą o sobie, ale przekazać naszą energię innym. Marzenia są po to, by je realizować, plany by tworzyć. Tak powstało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Wytrwam”.

Cele

     Nasze Stowarzyszenia powstało by wspierać członków w prowadzeniu zdrowego trybu życia i umożliwić im uczestnictwo w szerokiej ofercie rekreacyjnej. Naszym celem jest szerzenie idei rekreacji ruchowej, szczególnie z wykorzystaniem nordic walking. Chcemy dążyć do integracji środowisk i osób zajmujących się propagowaniem działań prozdrowotnych i sportowych. Bliska jest nam również promocja naszego regionu, zwłaszcza terenów zielonych, które są najlepszym miejscem dla osób chcących wypocząć w otoczeniu naturalnego środowiska przyrodniczego.

Oferta

     Członkom Stowarzyszenia oferujemy udział w dwóch sekcjach: nordic walking i biegów przełajowych. Dla każdej sekcji prowadzone są specjalne dedykowane zajęcia. Treningi nordic walking odbywają się we wtorki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, nie tylko doskonalące technikę, ale również tężyznę fizyczną. Członkowie sekcji biegów przełajowych realizują plany treningowe wyznaczone przez kierownika sekcji. Członkowie obu sekcji biorą udział we wspólnych treningach uzupełniających ich tygodniowy plan ćwiczeń.

Zajęcia rekreacyjne i treningi

Z myślą o szerzeniu idei nordic walking wśród jak największej grupy osób, organizujemy zajęcia otwarte skierowane do wszystkich zainteresowanych – bez względu na ich wiek, doświadczenie z techniką nordic walking czy przygotowanie sportowe. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy, dbający nie tylko o ich jakość i urozmaicenie, ale zwracający również uwagę na potrzeby każdego uczestnika.

Informacje o terminie i godzinach zajęć otwartych znajdują się w zakładce aktualności.

Przygotowujemy również zajęcia odpłatne dla instytucji, firm i samorządów, oferujących zajęcia ruchowe w ramach swojej działalności. Uwzględniamy zapotrzebowania i możliwości budżetowe. Urozmaicone zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów i są dostosowane do uczestników.

W sprawie odpłatnej oferty prosimy o kontakt >>>

Imprezy  rekreacyjne i sportowe

Jako Stowarzyszenie chcemy umożliwić zainteresowanym udział w imprezach rekreacyjnych i sportowych różnych dyscyplin lekkoatletycznych. Zajmujemy się organizacją otwartych rajdów dla amatorów nordic walking  oraz zawodów dla doświadczonych sportowców. Bieżące informacje znajdują się w zakładce WYDARZENIA. >>>

Skip to content