WYTRWAM

Realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń

Cztery bezpłatne rajdy nordic walking zamknięte w całorocznym cyklu: wiosna, lato, jesień i zima.

Dla uczestników będą przygotowane miękkie, oznakowane leśne trasy o długości około 2,5 kilometra. Taki dystans pozwala na udział w rajdach także osób niedoświadczonych w technice nordic walking oraz bez względu na ich wiek czy kondycję fizyczną. Pętle będzie można pokonywać wielokrotnie i po każdym pokonaniu okrążenia uczestnik otrzyma okolicznościową pieczątkę na numerze startowym. Liczba zdobytych pieczątek wskaże osoby i drużyny, które pokonały najdłuższy dystans w czasie imprezy. Do nich trafią puchary i nagrody. Wyjątek stanowi jesienny rajd cyklu, w którym nie ma elementu współzawodnictwa.  W czasie każdego rajdu uczestnicy będą mogli wziąć udział w quizie z nagrodami, którego tematem będzie Mikołaj Kopernik.

Uczestnicy mogą się zapisywać się przez platformę do zapisów na poszczególne rajdy lub od razu na cały cykl. Jest również możliwość rejestrowania się pod szyldem jednej drużyny. Uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich rajdach zostaną nagrodzeni podczas ostatniego. Zapisy są także możliwe w dniu imprezy, w biurze rajdu.

WIOSNA

ULTRA RAJD (II edycja)

Termin: 29 kwietnia 2023 roku (sobota), godz. od 14.00 do 19.00

Miejsce: tereny leśne na Barbarce, Leśnictwo Wrzosy

Biuro rajdu: czynne 10.00-19.00.

Opis: To impreza towarzysząca wydarzeniu Ultra Nordic Walking World Records w formie ogólnodostępnego i bezpłatnego rajdu nordic walking. Wieczorem planowane jest ognisko integracyjne dla uczestników rajdu i zawodników UNWWR połączone z obserwacjami astronomicznymi.

Wręczenie nagród dla oraz losowanie upominków dla uczestników Ultra Rajdu odbędzie się następnego dnia (w niedzielę 30 kwietnia)  – podczas dekoracji UNWWR.

LATO

RAJD IDZIEMY NA KSIĘŻYC (III edycja)

Termin: 24 czerwca 2023 roku (sobota), godz. 10.00-22.00

Miejsce: tereny leśne Nadleśnictwa Dobrzejewice Leśnictwo Bielawy

Biuro rajdu: 8.00-22.00

Opis: Celem uczestników jest dążenie do pokonania techniką nordic walking odległości z Ziemi do Księżyca (tj. 384 400 km). W ciągu dwóch poprzednich edycji uczestnikom udało się przejść łącznie 2441 kilometrów. Podsumowania rajdu będzie tego samego dnia wraz z podaniem dystansu uzyskanego łącznie w trzech edycjach oraz nagrodzeniem osób i drużyn, które w bieżącej edycji uzyskały największą liczbę okolicznościowych pieczątek, czyli osiągnęły najdłuższy dystans. Pod koniec rajdu planowane jest ognisko integracyjne dla jego uczestników. W tym roku dodatkową atrakcją wydarzenia będzie mobilne planetarium.

JESIEŃ

RAJD PO PIERNIKOWE KIJE (II edycja)

Termin: 16 września 2023 roku (sobota), godz. 11.00-15.00

Miejsce: tereny leśne Nadleśnictwa Toruń – Leśnictwo Wrzosy oraz Leśnictwo Olek

Biuro rajdu: 10.00-15.00

Trasa marszu będzie biegła od Barbarki do Leśnictwa Olek i z powrotem. Na terenie rekreacyjnym Leśnictwa Olek w godzinach 12.00-14.00 odbędzie się integracja uczestników rajdu przy ognisku z kiełbaskami. W tym rajdzie nie są przewidziane nagrody za dystans. Trasa będzie do przejścia jednokrotnie. Dodatkową atrakcją jest ognisko oraz okolicznościowe pierniki dla uczestników zapisanych online.

ZIMA

ŚWIĄTECZNY MARSZ Z CHOINKĄ (III edycja)

Termin: 17 grudnia 2023 roku (niedziela), godz. 9.00-14.00

Miejsce: tereny leśne Nadleśnictwa Dobrzejewice Leśnictwo Bielawy

Biuro rajdu: 8.00-14.00

Lokalizacja i termin rajdu są powiązane ze sprzedażą choinek w Gospodarstwie Szkółkarskim Leśnictwa Bielawy. Uczestnicy otrzymują w pakiecie startowym opaski z choinką. Chętni dodatkowo mogą założyć stroje nawiązujące tematyką do świąt Bożego Narodzenia. Leśnictwo Bielawy przeznacza choinki na nagrody – dla przebranych osób i uczestników, którzy uzyskają najlepszy wynik przebytych okrążeń.

Realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń

Skip to content